Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Klubmesterskab 2018

Igen i år afholder MTB Randers klubmesterskab.

Tid & sted
Det afvikles lørdag d. 27. oktober i Romalt Bakker.
Klasserne for børn starter kl. 11.30.
Klasserne for voksne starter kl. 13.00.

Klasser
Børn: U9, U11, U13, U15, U15 piger & U17 
Voksne: Licens, herre, H45, dame, D45,

Pris
30 kr. (tilmeldingsfrist er tirsdag d. 23. oktober). Det er IKKE muligt at eftertilmelde på dage.

Tidstagning
Der vil være manuel tidstagning.

Forplejning
Kage, brød, sodavand, slikposer til børn og kaffe 

Tilmelding
Via Billetto - klik her

NB: Som altid ved MTB Randers arrangement, henstilles der til at man køre i MTB Randers klubtøj eller neutralt standard cykeltøj - ikke tøj fra andre klubber, teams eller virksomheder. 

DELTAGERLISTE (opdateret d. 23.10, kl. 14.00)

U9
Ingen tilmeldte

U11
1. Andread Brandt
2. Marco Madie
3. Christian Munch Facius
4. Andreas Lund Jensen

U13
1. Lucca Bennetzen
2. Magnus Lund Jensen
3. Magnus Pedersen

U15
1. Anders Fuglsang Buhl
2. Casper Birch
3. Frederik  

U17
1. Carsper Rothmann
2. Viktor Madie
3: Sofus Holst Madsen

UXXPiger
Ingen tilmeldte

HERRE
1. Allan Skipper
2. Dennis Munk
3. Jesper Simonsen
4. Robert Chirholm
5. Nicklas Bloch
6. Torben Collin
7. Rasmus Birkedal
8. Peter Holst
9. Thomas Stensgaard
10. Mark Vilhelmsen

H45
1. Frank Bossow
2. Jan Meulengracht
3. Jesper Jensen
4. Karsten Sommer
5. Poul Adamsen
6. Søren Jensen
7. Allex Hengeberg
8. Claus Munk
9. Lars Bjerre
10. Troels Madsen
11. Lars Bering
12. Preben Larsen
13. Finn Sørensen
14. Brian Kristensen
15. Brian Thordal
16. Henrik Skriver Poulsen
17. Peter Andersen
18. Steffen Skov
19. Svend Åge Jørgensen
20. Søren Bjørnå
21. Søren Jensen
22. Torben Korstgaård

DAME
1. Anne Metter Rasmussen

D45
1. Johanne Kjærsig

LICENS
1. Allan Blach
2. Brian Skovsen
3. Jimmi Jørgensen
4. Lasse Sommer
5. Martin Westh
6. Morten Holt
7. Per Bonde 
8. Torben Kvistgaard Nielsen
9. Anton Kjærsig
10. Niels Sørensen

 

 

 

 

Du er her: Home Klubmesterskab 2018