Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Vinter Cup 2015/16

MTB Randers afholder igen i år en Vinter Cup for klubbens medlemmer. Der bliver kørt i følgende klasser:

  • Dame
  • Licens Herre
  • Motion Herre
  • Motion H45
  • Børn

Der køre på følgende dage:

  • 1 afd. Klubmesterskab: Lørdag d. 24. oktober kl. 12.00. Romalt Bakker, ved bålhuset
  • 2. afd. Søndag d. 22. november kl. 10.00. Assentoft - Parkering ved Dybdalvej/Skovvangsvej (parkeringsvagt ved rundkørslen)
  • 3. afd. Søndag d. 31. januar kl. 10.00. Fussingø skoven - ved Damager Bålpladsen
  • 4. afd. Søndag d. 28. februar kl. 10.00. Grusgraven på Tebbestrupvej - overfor Månedalen

Der bliver opmærket en rute efter forholdene i skoven. Ruten vil kunne køre af alle uanset og man normalt køre på Hold 1 eller Hold 4. Forventet køretid er ca. 75 min.

Efter løbet er der noget at spise og noget at drikke.

Hver afdeling vil give point til den samlet cup. Der findes en samlet vinder i hver klasse når alle afdelingerne er kørt.

Pris:
Det koster en flad 20 kr. for at deltage (eftertilmelding på dagen koster 40 kr.). Tilmelding og betaling skal ske på klubbens webshop.

Tilmelding:
Du tilmelder dig den enkelte afdeling på klubbens webshop
Tilmeldingfristen er tirsdag inden løbet.
På web-shoppen skal du vælge hvilken klasse du hører til (hvis du har haft licens i 2015 – SKAL du køre i licens klassen).

Man skal køre på MTB, der skal bruges hjelm - der køres på eget ansvar. 

Resultatliste:

DNF = Did not finished

DNS = Did not start

LICENS:

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point 4. afd Point Samlet plac Samlet point
Peter Sørensen 3 9 1 1 5 15 4 12 1 37
Torben Korstgård 7 18 3 9 6 17 6 17 2 61
Steffen Søvsø 6 17 DNS 100 3 9 2 5 3 131
Nikolaj Bregendahl DNS 100 2 5 4 12 5 15 4 132
Kristian Bruun 2 5 DNS 100 DNS 100 3 9 5 214
Teddy Pedersen DNS 100 DNS 100 2 5 7 18 6 223
Lasse Sommer DNS 100 DNS 100 DNS 100 1 1 7 301
Michael Rasmussen DNS 100 DNS 100 1 1 DNS 100 7 301
Søren Søgaard 1 1 DNS 100 DNS 100 DNS 100 7 301
Brian Skovsen 4 12 DNS 100 DNS 100 DNS 100 10 312
Niels Bak Sørensen DNS 100 4 12 DNS 100 DNS 100 10 312
Mateusz Dziopa 5 15 DNS 100 DNS 100 DNS 100 12 315

HERRE:

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point 4. afd Point Samlet plac Samlet point
Klaus Rasmussen 2 5 2 5 3 9 3 9 1 28
Per Bonde 1 1 1 1 1 1 23 34 2 37
Anders Holm Milo 3 9 3 9 10 21 2 5 3 44
Søren Albertsen 6 17 4 12 15 26 DNS 100 4 155
Jesper Simonsen 11 22 DNS 100 9 20 7 18 5 160
Claus Nylander Hougaard 4 12 DNS 100 4 12 DNS 100 6 224
Jesper Bjørn DNS 100 DNS 100 5 15 6 17 7 232
Mikkel Petersen 5 15 DNS 100 6 17 DNS 100 7 232
Thomas Bering Hansen DNS 100 DNS 100 8 19 5 15 9 234
Glenn G. Bisgaard 8 19 7 18 DNS 100 DNS 100 10 237
Sebastian Højvang DNS 100 9 20 DNS 100 8 19 11 239
Jakob Kamp 10 21 DNS 100 11 22 DNS 100 12 243
Keld Pedersen 9 20 DNS 100 DNS 100 13 24 13 244
Frank Brandstrup DNS 100 10 21 16 27 DNS 100 14 248
Nikolaj Keldorff 12 23 DNS 100 14 25 DNS 100 14 248
Dennis Munk DNS 100 DNS 100 17 28 10 21 16 249
Poul Adamsen DNS 100 DNS 100 13 24 19 30 17 254
Rasmus Kristensen 17 28 DNS 100 DNS 100 16 27 18 255
Jeppe Thing DNS 100 DNS 100 7 18 27 38 19 256
Simon R Jensen 13 24 DNS 100 DNS 100 25 36 20 260
Michael Rasmussen DNS 100 DNS 100 18 29 21 32 21 261
Morten Olesen DNS 100 DNS 100 DNS 100 1 1 22 301
Per Carlson DNS 100 DNS 100 2 5 DNS 100 23 305
Jeppe Bob DNS 100 DNS 100 DNS 100 4 12 24 312
Finn Nielsen DNS 100 5 15 DNS 100 DNS 100 25 315
Søren Skovbjerg DNS 100 6 17 DNS 100 DNS 100 26 317
Søren Kristoffersen 7 18 DNS 100 DNS 100 DNS 100 27 318
Jesper Jensen DNS 100 8 19 DNS 100 DNS 100 28 319
Morten Degn DNS 100 DNS 100 DNS 100 9 20 29 320
Poul Mortensen DNS 100 11 22 DNS 100 DNS 100 30 322
Lasse Christensen DNS 100 DNS 100 DNS 100 11 22 30 322
Thomas Søndergaard DNS 100 DNS 100 12 23 DNS 100 32 323
Jesper Benneten DNS 100 DNS 100 DNS 100 12 23 32 323
Martin Svejstrup 14 25 DNS 100 DNS 100 DNS 100 34 325
Thomas Thomassen DNS 100 DNS 100 DNS 100 14 25 35 325
Allan Skipper 15 26 DNS 100 DNS 100 DNS 100 36 326
Peter Munch Hansen DNS 100 DNS 100 DNS 100 15 26 36 326
Allan Bonde 16 27 DNS 100 DNS 100 DNS 100 38 327
Frederik Svendsen DNS 100 DNS 100 DNS 100 17 28 39 328
Kenneth Hansen 18 29 DNS 100 DNS 100 DNS 100 40 329
Anton Kjærsig DNS 100 DNS 100 DNS 100 18 29 41 329
Jonas Nielsen 19 30 DNS 100 DNS 100 DNS 100 42 330
Daniel Molberg 20 31 DNS 100 DNS 100 DNS 100 43 331
Rasmus Skjøtt DNS 100 DNS 100 DNS 100 20 31 43 331
Thomas Hasen DNS 100 DNS 100 DNS 100 22 33 45 333
Rasmus Birch Jensen DNS 100 DNS 100 DNS 100 24 35 46 335
Lars Bering Pedersen DNS 100 DNS 100 DNS 100 26 37 47 337
Henrik F Andersen DNS 100 DNS 100 DNS 100 DNS 100 48 400

H45:

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point 4. afd Point Samlet plac Samlet point
Karsten Sommer 12 23 3 9 3 9 3 9 1 50
Steffen Skov Jensen 4 12 4 12 7 18 7 18 2 60
Jesper Jensen 9 20 6 17 14 25 11 22 3 84
Henrik Andersen 1 1 1 1 DNS 100 5 15 4 117
Svend Hunnerup 2 5 DNS 100 4 12 2 5 5 122
Brian Kristensen 11 22 DNS 100 6 17 8 19 6 158
Jan Meulengracht 8 19 DNS 100 9 20 9 20 7 159
Finn Sørensen 10 21 9 20 12 23 DNS 100 8 164
Lars Bjerre DNS 100 8 19 13 24 12 23 9 166
Frank Bossow DNS 100 7 18 11 22 17 28 10 168
Peter Andersen DNS 100 DNS 100 2 5 1 1 11 206
Henrik S Poulsen 3 9 DNS 100 DNS 100 6 17 12 226
Lars Hjuler Andersen DNS 100 DNS 100 5 15 4 12 13 227
John Krebs DNS 100 DNS 100 1 1 16 27 14 228
Niels Jørgen Lange 6 17 DNS 100 DNS 100 9 20 15 237
Jan Skov DNS 100 DNS 100 10 21 10 21 16 242
Palle Kjærsig DNS 100 DNS 100 8 19 13 24 17 243
Christian Rothmann 13 24 DNS 100 DNS 100 18 29 18 253
Carsten Kriller DNS 100 DNS 100 15 26 20 31 19 257
Ejnar Mogensen DNS 100 2 5 DNS 100 DNS 100 20 305
Claus Pedersen 5 15 DNS 100 DNS 100 DNS 100 21 315
John Kynde DNS 100 5 15 DNS 100 DNS 100 22 315
Keld Hansen 7 18 DNS 100 DNS 100 DNS 100 23 318
Søren Andersen DNS 100 DNS 100 DNS 100 14 25 24 325
Claus Espensen DNS 100 DNS 100 DNS 100 15 26 25 326
Jesper Å Jensen DNS 100 DNS 100 16 27 DNS 100 26 327
Frank Boje DNS 100 DNS 100 DNS 100 DNS 100 27 400
Henrik Frandsen DNS 100 DNS 100 DNS 100 DNS 100 27 400

DAMER:

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point 4. afd Point Samlet plac Samlet point
Charlotte Engelsfelt 1 1 DNS 100 1 1 2 5 1 107
Gitte Kibæk 6 17 DNS 100 2 5 3 9 2 131
Stine Andersen 4 12 DNS 100 4 12 4 12 3 136
Verena Jensen 5 15 DNS 100 3 9 5 15 4 139
Hannah Hjorth 8 19 1 1 DNS 100 DNS 100 5 220
Anne Mette Rasmussen DNS 100 DNS 100 DNS 100 1 1 6 301
Rikke Korstgård 2 5 DNS 100 DNS 100 DNS 100 7 305
Mette Sommer 3 9 DNS 100 DNS 100 DNS 100 8 309
Bente Engelsbæk 7 18 DNS 100 DNS 100 DNS 100 9 318

Børn:

Deltagere 4. afd Point
508: Søren Peter Mejsner 1 1
504. Albert Rasmussen 2 5
515. Rasmus D. Sørensen 3 9
505. Sander Stampe Hansen 4 12
513. Sofus Holst 5 15
516. Emil Paavo 6 17
511. Frederik Mørup 7 18
502. Rasmus Thyssen 8 19
503. Casper Rothmann 9 20
507. Christian Munch 10 21
512. Mathias Drægert 11 22
510. Magnus Caprani 12 23
514. Casper Flarup Kristensen 13 24
509: Lucca Bennetzen 14 25
501. Anthon Berg 15 26
517. Otto Jelsing 16 27
506. Anders Møller Andersen DNS 100

 

Du er her: Home Vinter Cup 2015/16