Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Vinter Cup 2016/2017 - Resultater

Resultater fra MTB Randers Vintercup:

1. afd. 29.10.2016 i Romalt Bakker

2. afd. 05.02.2017 i Fussingø Skov

3. afd. 05.03.2017 i Tebbestrup Grusgrav

 

Drenge U11

 

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Lucca Bennetzen 1 1 1 1   0 1 2
Christian Munch Facius 2 5 2 5   0 2 10
Andreas Brandt 5 15 4 12   0 3 27
Magnus Lund Jensen 3 9 DNS 100   0 4 109
Viktor Rytter Kempel DNS 100 3 9   0 4 109
Andreas Lund Jensen 4 12 DNS 100   0 6 112
Lucas Hviid Jørgensen 6 17 DNS 100   0 7 117

 

Drenge U15

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Rasmus Sørensen 3 9 3 9   0 1 18
Casper Rothmann 7 18 4 12   0 2 30
Otto Jelsing 17 28 2 5   0 3 33
Theis Nørlund 1 1 DNS 100   0 4 101
Sofus Holst DNS 100 1 1   0 4 101
Oliver Skovgaard 2 5 DNS 100   0 6 105
Lucas Friis-Mogensen 4 12 DNS 100   0 7 112
Nicklas Bloch 5 15 DNS 100   0 8 115
Sander Stampe DNS 100 5 15   0 8 115
Emil Würtz 6 17 DNS 100   0 10 117
Mikkel Ronnenberg 8 19 DNS 100   0 11 119
Albert Rasmussen 9 20 DNS 100   0 12 120
Laust Sørensen 10 21 DNS 100   0 13 121
Lucas Bjørnaa 11 22 DNS 100   0 14 122
Rasmus Thyssen 12 23 DNS 100   0 15 123
Rasmus Lai Andersen 13 24 DNS 100   0 16 124
Oliver Hviid Jørgensen 14 25 DNS 100   0 17 125
Magnus Skjølstrup 15 26 DNS 100   0 18 126
Anders Møller Andersen 16 27 DNS 100   0 19 127
Oliver Fjendbo 18 29 DNS 100   0 20 129
Frederik Mørup  19 30 DNS 100   0 21 130

 

Piger

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Fie Friis-Andersen 5 15 1 1   0 1 16
Malika Soelberg 1 1 DNS 100   0 2 101
Clara Egholm Axel 2 5 DNS 100   0 3 105

 

Licens

 

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Per Bonde 1 1 2 5   0 1 6
Teddy Pedersen 2 5 1 1   0 1 6
Peter Andersen 1* 1 4 12   0 3 13
Peter Sørensen 4 12 6 17   0 4 29
Allan Blach 9* 20 5 15   0 5 35
Anton Kjærsig 3 9 DNS 100   0 6 109
Lars-Ole Markvardsen DNS 100 3 9   0 6 109
Jeppe Thing DNS 100 7 18   0 8 118
* NB!                
Peter Andersen + Allan Blach tager points med fra anden klasse!        

 

Herre

 

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Dennis Vestergaard 1 1 1 1   0 1 2
Morten Holt 3 9 3 9   0 2 18
Martin Tolborg 8 19 2 5   0 3 24
Thomas Bering Hansen 5 15 5 15   0 4 30
Jesper Simonsen 11 22 6 17   0 5 39
Rasmus Birkedal 13 24 8 19   0 6 43
Henrik Kirk 14 25 7 18   0 6 43
Jonas Nielsen 16 27 11 22   0 8 49
Claus Nylander Hougaard 2 5 DNS 100   0 9 105
Poul Mortensen DNS 100 9 20   0 10 120
Henrik Friis-Andersen DNS 100 4 12   0 11 112
Anders Holm Milo 4 12 DNS 100   0 11 112
Søren Albertsen 6 17 DNS 100   0 13 117
Martin Mikkelsen 7 18 DNS 100   0 14 118
Kenneth Hansen 9 20 DNS 100   0 15 120
Frederik Svendsen 10 21 DNS 100   0 16 121
Henrik Brandt DNS 100 10 21   0 16 121
Jakob Fink Andersen DNS 100 12 23   0 18 123
Thomas Steensgaard 12 23 DNS 100   0 18 123
Kasper M Andersen 15 26 DNS 100   0 20 126
Nick Vilhelmsen 17 28 DNS 100   0 21 128

 

H45

 

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Svend Åge Jørgensen 2 5 2 5   0 1 10
Svend Hunnerup 4 12 1 1   0 2 13
Søren Bjørnaa 3 9 3 9   0 3 18
Henrik Andersen 6 17 4 12   0 4 29
Henrik S. Poulsen 5 15 5 15   0 5 30
Palle Kjærsig 8 19 7 18   0 6 37
Torben Korstgård 11 22 6 17   0 7 39
Jan Muelengracht 13 24 8 19   0 8 43
Frank Bossow 14 25 11 22   0 9 47
Niels Jørgen Lange 17 28 13 24   0 10 52
Lars Bering Pedersen 19 30 12 23   0 11 53
Lars Bjerre 22 33 16 27   0 12 60
Frank Boje 23 34 17 28   0 13 62
Ejnar Mogensen 7 18 DNS 100   0 14 118
Jesper Thomassen DNS 100 9 20   0 15 120
Anders Kryger Cordes DNS 100 10 21   0 16 121
Steffen Skov Jensen 10 21 DNS 100   0 16 121
Brian Kristensen 12 23 DNS 100   0 18 123
Christian Rothmann DNS 100 14 25   0 19 125
Jan Skov 15 26 DNS 100   0 20 126
Sebastian Højvang DNS 100 15 26   0 20 126
Keld Hansen 16 27 DNS 100   0 22 127
Jesper Jensen 18 29 DNS 100   0 23 129
Finn Sørensen 20 31 DNS 100   0 24 131
Jan Sandholdt 21 32 DNS 100   0 25 132
Karsten Sommer DNS 100 DNS 100   0 26 200

 

Dame

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Charlotte Engelsfelt 1 1 2 5   0 1 6
Anne Mette Rasmussen 4 12 1 1   0 2 13
Hannah Hjorth 6 17 5 15   0 3 32
Gitte Kibæk 2 5 DNS 100   0 4 105
Stine Andersen 3 9 DNS 100   0 5 109
Verena Jensen DNS 100 3 9   0 5 109
Mia Vinther Kristensen DNS 100 4 12   0 7 112
Lisa Greve Tovgaard 5 15 DNS 100   0 8 115

 

Du er her: Home Vinter Cup 2016/17 - Resultater