Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Vinter Cup nr. 3 2016/2017

Tid & sted
Søndag d. 5. marts 2017 i Månedalen på Tebbestrupvej 
Der startes samlet kl 11:00. Der er racebriefing for alle deltagere i målområdet kl. 10.50.

Klasser
Børn: U11 Drenge, U15 Drenge, U15 Piger
Voksne: Dame, Herre motion, H45 motion, Licens

Ruten
Der laves en rute på ca. 2,5 km, der tages forhold til vejr og forhold på dagen.
Antal omgange i de enkelte klasser offentliggøres på dagen. 

Pris
30 kr. (seneste tilmelding er onsdag d. 1. marts). 60 kr. ved eftertilmelding på dagen.

Forplejning
Grilpølser m. brød, kage, slikposer til børn, kaffe, the og varm chokolade samt sodavand.

Tilmelding
Via klubbens webshop

 

Resultater og samlet stilling

Drenge U11

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Christian Munch Facius 2 5 2 5 1 1 2 11
Andreas Brandt 5 15 4 12 2 5 3 32
Lucca Bennetzen 1 1 1 1 DNS 100 1 102
Viktor Rytter Kempel DNS 100 3 9 3 9 4 118
Magnus Lund Jensen 3 9 DNS 100 DNS 100 4 209
Andreas Lund Jensen 4 12 DNS 100 DNS 100 6 212
Lucas Hviid Jørgensen 6 17 DNS 100 DNS 100 7 217

 

Drenge U15

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Otto Jelsing 17 28 2 5 4 12 1 45
Casper Rothmann 7 18 4 12 5 15 2 45
Oliver Skovgaard 2 5 DNS 100 1 1 3 106
Sofus Holst DNS 100 1 1 3 9 4 110
Rasmus Sørensen 3 9 3 9 DNS 100 5 118
Nicklas Bloch 5 15 DNS 100 2 5 6 120
Lucas Friis-Mogensen 4 12 DNS 100 6 17 7 129
Albert Rasmussen 9 20 DNS 100 7 18 8 138
Magnus Skjølstrup 15 26 DNS 100 8 19 9 145
Theis Nørlund 1 1 DNS 100 DNS 100 10 201
Sander Stampe DNS 100 5 15 DNS 100 11 215
Emil Würtz 6 17 DNS 100 DNS 100 12 217
Mikkel Ronnenberg 8 19 DNS 100 DNS 100 13 219
Laust Sørensen 10 21 DNS 100 DNS 100 14 221
Lucas Bjørnaa 11 22 DNS 100 DNS 100 15 222
Rasmus Thyssen 12 23 DNS 100 DNS 100 16 223
Rasmus Lai Andersen 13 24 DNS 100 DNS 100 17 224
Oliver Hviid Jørgensen 14 25 DNS 100 DNS 100 18 225
Anders Møller Andersen 16 27 DNS 100 DNS 100 19 227
Oliver Fjendbo 18 29 DNS 100 DNS 100 20 229
Frederik Mørup  19 30 DNS 100 DNS 100 21 230

 

Piger

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Fie Friis-Andersen 5 15 1 1 1 1 1 17
Malika Soelberg 1 1 DNS 100 DNS 100 2 201
Clara Egholm Axel 2 5 DNS 100 DNS 100 3 205

 

Licens

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Per Bonde 1 1 2 5 1 1 1 7
Teddy Pedersen 2 5 1 1 2 5 2 11
Allan Blach 9* 20 6 17 4 12 3 49
Peter Andersen 1* 1 5 15 DNF 100 4 116
Peter Sørensen 4 12 7 18 DNF 100 5 130
Klaus Rasmussen DNS 100 DNS 100 3 9 6 209
Anton Kjærsig 3 9 DNS 100 DNF 100 7 209
Lars-Ole Markvardsen DNS 100 3 9 DNF 100 8 209
Poul Adamsen DNS 100 DNS 100 5 15 9 215
Jeppe Thing DNS 100 8 19 DNF 100 10 219
* NB! Peter Andersen og Allan Black tager point med fra anden klasse              

 

Herre

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Dennis Vestergaard 1 1 1 1 1 1 1 3
Morten Holt 3 9 3 9 2 5 2 23
Martin Tolborg 8 19 2 5 4 12 3 36
Jesper Simonsen 11 22 6 17 6 17 4 56
Jonas Nielsen 16 27 11 22 12 23 5 72
Claus Nylander Hougaard 2 5 10 21 DNS 100 6 126
Thomas Bering Hansen 5 15 5 15 DNS 100 7 130
Jakob Fink Andersen DNS 100 12 23 5 15 8 138
Thomas Steensgaard 12 23 DNS 100 7 18 9 141
Poul Mølgaard Mortensen DNS 100 9 20 11 22 10 142
Rasmus Birkedal 13 24 8 19 DNS 100 11 143
Henrik Kirk 14 25 7 18 DNS 100 11 143
Brian Skovsen DNS 100 DNS 100 3 9 13 209
Henrik Friis-Andersen DNS 100 4 12 DNS 100 14 212
Anders Holm Milo 4 12 DNS 100 DNS 100 14 212
Søren Albertsen 6 17 DNS 100 DNS 100 16 217
Martin Mikkelsen 7 18 DNS 100 DNS 100 17 218
Robert Steffensen DNS 100 DNS 100 8 19 18 219
Kenneth Hansen 9 20 DNS 100 DNS 100 19 220
Rasmus B. Kristensen DNS 100 DNS 100 9 20 19 220
Frederik Svendsen 10 21 DNS 100 DNS 100 21 221
Sebastian Højvang DNS 100 DNS 100 10 21 21 221
Kasper M Andersen 15 26 DNS 100 DNS 100 23 226
Nick Vilhelmsen 17 28 DNS 100 DNS 100 24 228
Frank Rasmussen DNS 100 DNS 100 DNF 100 25 300

 

H45

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Svend Åge Jørgensen 2 5 2 5 1 1 1 11
Søren Bjørnaa 3 9 3 9 2 5 3 23
Svend Hunnerup 4 12 1 1 4 12 2 25
Henrik Andersen 6 17 4 12 3 9 4 38
Henrik S. Poulsen 5 15 5 15 6 17 5 47
Palle Kjærsig 8 19 7 18 11 22 6 59
Torben Korstgård 11 22 6 17 17 28 7 67
Jan Muelengracht 13 24 8 19 9 20 8 63
Frank Bossow 14 25 11 22 8 19 9 66
Niels Jørgen Lange 17 28 13 24 12 23 10 75
Frank Boje 23 34 17 28 14 25 13 87
Lars Bjerre 22 33 16 27 18 29 12 89
Brian Kristensen 12 23 DNS 100 10 21 18 144
Christian Rothmann DNS 100 14 25 13 24 19 149
Lars Bering Pedersen 19 30 12 23 DNF 100 11 153
Jan Sandholdt 21 32 DNS 100 16 27 25 159
John Krebs DNS 100 DNS 100 5 15 27 215
Ejnar Mogensen 7 18 DNS 100 DNF 100 14 218
Karsten Sommer DNS 100 DNS 100 7 18 26 218
Jesper Thomassen DNS 100 9 20 DNF 100 15 220
Anders Kryger Cordes DNS 100 10 21 DNF 100 16 221
Steffen Skov Jensen 10 21 DNS 100 DNF 100 16 221
Bent Skjølstrup DNS 100 DNS 100 15 26 28 226
Jan Skov 15 26 DNS 100 DNF 100 20 226
Sebastian Højvang DNS 100 15 26 DNF 100 20 226
Keld Hansen 16 27 DNS 100 DNF 100 22 227
Jesper Jensen 18 29 DNS 100 DNF 100 23 229
Finn Sørensen 20 31 DNS 100 DNF 100 24 231

 

Dame

Deltagere 1. afd Point 2. afd Point 3. afd Point Samlet plac Samlet point
Charlotte Engelsfelt 1 1 2 5 1 1 1 7
Hannah Hjorth 6 17 5 15 2 5 3 37
Anne Mette Rasmussen 4 12 1 1 DNS 100 2 113
Gitte Kibæk 2 5 DNS 100 DNS 100 4 205
Stine Andersen 3 9 DNS 100 DNS 100 5 209
Verena Jensen DNS 100 3 9 DNS 100 5 209
Mia Vinther Kristensen DNS 100 4 12 DNS 100 7 212
Lisa Greve Tovgaard 5 15 DNS 100 DNS 100 8 215

 

Du er her: Home Vinter Cup nr. 3 2016/2017